Założenie sklepu internetowego-rehabilitacyjnego z przykładami anatomicznymi i oryginalny model stawu.

Założenie sklepu internetowego-rehabilitacyjnego z przykładami anatomicznymi i oryginalny model stawu.

Wiem, że w sieci istnieje coraz wiele biznesów komputerowych jednak interesuje mnie dość specyficzna dziedzina jak model kota czy demonstracyjny model psa. Wiem, ze może brzmi to dziwnie, przecież jest całkiem spora nisza na bieżącym rynku. Wiem, że takie model np. model serca wykorzystywany jest przez studentów medycyny czy w szkołach. Jakby to wszystko przekalkulować istnieje to dość długa grupa użytkowników. Tak się zastanawiam czy i jaką markę do tego zaangażować. Przeszukałem w sieci i jest ich bardzo dużo, ale skoncentrowałem się na ich sprawieniu sklepów komputerowych również wymagam napisać że jedna bardzo mi się upodobała. Na samym początku przygotowali projekt sklepu, który był doskonałe fotografie jak np.

  • model serca człowieka
  • symulator konia

Nie był to projekt w jakim się coś ruszało, ale praca i zamysł był niewątpliwie super. Zmieniłem troszkę barwę, żeby nie była aż tak połączona z branżą medyczną z niebieskiej na fiolet i wydaje mi się, że prezentuje się ładnie. Rzuca się szybciej w oko. symulator konia, czy model płuc niemal nie ma rywali, lecz niestety mój sklep na kluczowej stronie nie pojawiała się w wyszukiwarce co stanowiło dostatecznie znacznym kłopotem. Zwróciłem się do aby frazy takie jak:

  • model stawu
  • model szczęki człowieka
  • model głowy
  • stoły rehabilitacyjne

pojawiały się na pierwszej stronie w wyszukiwarce Google. Okazało się, że nie jest to normalne i potrzebuje nie dość, ze dużych wkładów finansowych to również i pracy ze perspektywy firmy. Zaproponowano mi dwa wyjścia. Albo płacę za klikniecie w model stawu także wtedy pokazuję się od razu na pierwszej stronie jako informacja Google lub mogą mój sklep komputerowy reklamować na frazy np. model głowy.

Tak naprawdę nie znałem na co się zdecydować co było dla mnie dość trudne. Po przeliczeniu opłat bardziej opłaca się pozycjonowanie. W sklepie komputerowym nie mamy 2 fraz jest ich kilkaset i płacenie za klikniecie to blisko 20 tys złotych miesięcznie co jest średnio opłacalne. Dlatego zdecydował wybrać pozycjonowanie sklepu komputerowego. Firma uprzedziła mnie, że będzie to trwało a wyniki na niektóre słowa kluczowe ja np.:

  • model mięśni nogi
  • model nerki

były dostępne zaraz po około 1,5 miesiąca. Nie są więc może słowa kluczowe aż tak trudne, jednak konkurencja istnieje i bez reklamy pewnie wcale nie pojawiałby się na kluczowej stronie w Googlach. Tak sobie pomyślałam, że warto jest również ulokować w artykuły reklamowe i super firmowe pudełka z moim logo, w których będę dostarczał towar. Jakby nie mówiąc jest więc reklama firmy i pięknie gdy na inne zakupy otrzymujemy jakiś rabat. Organizuje to możliwego użytkownika do wrócenia i zyskania zakupów. Które wyniki sprzedażowe bowiem więc pewnie najdziwniejsza rzecz. Powiem tak mój sklep funkcjonuje także cały sezon się rozwija jest to coraz korzystniej. Widzę, że najwyższy ruch jest na słowa kluczowe najbardziej atrakcyjne natomiast to również przeważnie jest kupowane. Nie chodzi tutaj o pozycję biznesu w Googlach po prostu materiały potrzebne wszystkim są nabywane zacznie częściej. Jestem dumny z projektu, wyboru firmy i efektów sprzedażowych. Jednak zazwyczaj może być atrakcyjniej. Teraz rozważam wprowadzenie na Fb natomiast jest toż całkowicie niszowy artykuł i nie wiem jakie będą zyski z tego gatunku kampanii. Doświadczę i| na 100% to opiszę. Myślałem ograniczeniu dodatkowych akcesorii jak model płuc do sklepu. Są one jak model płuc czy model nerki teraz bardzo pożądane jak rękawiczki jednorazowe itp. Chociaż w sieci jest| ich znacznie wiele i nie wiem czy uda mi się je odsprzedać z dochodem. Maseczki, które zalały Biedronki oraz są stosunkowo tanie. Co czy warto? Obawiam się, ze marża jest nie za duża, a i mężczyzn będzie stosunkowo mało by umieć to właściwie sprzedać. Mam nadzieje, że wyczerpałem problem i przypadł on wam do gustu. Biznes komputerowy nie jest prosty w prowadzeniu jeszcze z artykułami niszowymi, ale próbuję i widzę że zapotrzebowanie robi się dość spory. Może warto także pomyśleć o utrzymaniu pracownika i rozszerzenie asortymentu. No to ustalimy w przyszłości i na jakich pozycjach będzie słowo kluczowe model mięśni nogi.