Sprawdzony ortodonta Warszawa którego jesteście w stanie polecić

Sprawdzony ortodonta Warszawa którego jesteście w stanie polecić

Jak wybrać dobrego dentystę, ortodontę. Na targu jest firm prywatnych gabinetów, które oferują korzystne usługi. Jednak jak wyselekcjonować kogoś na kim będziemy mogli polegać.

Wszystko zależy od tego co pragniemy robić?

 • periodonta – zajmuje się profesjonalną ochroną dziąseł,
 • ortodonta – leczy wady zgryzu,
 • pedodonta- specjalista leczenia kłopotów uzębienia u młodzieży,
 • protetyk i implantolog – zajmuje się leczeniem rekonstrukcyjnym, robi protezy a inne odbudowy uzębienia jak mosty, korony zębowe
 • endodonta — zajmuje się leczeniem kanałowym i problemami z postępująca próchnic

Od czego rozpocząć poszukiwania odpowiedniego specjalisty ortodonty. Przede wszystkim powinniśmy zwrócić uwagę. Koszty Jeżeli idzie o ceny wizyty nie przywiązywałabym ogromnej uwagi do tego. Jakość i solidne wykonanie jest dla was najistotniejsze. Musimy zapłacić więcej, jednak być spełnionym lub mniej| i chodzić regularnie na darmowe korekty. Nasze zdrowie jest dla nas najważniejsze i stąd nie warto na nim oszczędzać. Jednak oczywiście powinno się posiadać umiar. Jeśli jeden stomatolog mówi 100 zł inny 500 zł, a reszta 250 zł toż powinno się skoncentrować się na tych średnich cenach. Nie może być tak, że opłaty usług znacznie odchodzą od innych firm.

Pasja i doświadczenie u ortodonty

Komunikuje się, ze najskuteczniejsi lekarze toż tacy z pasją, wtedy nasze zęby będą na 100% w odpowiednich rękach. Doświadczenie hm.. tutaj poddaje się zapytanie, czy lepiej chodzić do tych z bogatym doświadczeniem, czy ci| dentyści co dopiero skończyli studia mogą znakomicie wyleczyć nam swoje zęby. Tutaj wszystko uzależnione jest od zaangażowania. Zupełnie nie jest powiedziane, że młody ortodonta będzie słabszy, oni patrzą często inaczej na choroby, znaczniej się starają bo zależy im na wyrobieniu sobie pozytywnej opinii i pozyskaniu nowych pacjentów. Jednak tutaj pasja jak udamy się do stomatologa to zobaczymy jak działa i sami go ocenimy.

Bezpieczeństwo w gabinecie.

Doświadczony ortodonta powinien stworzyć atmosferę zaufania. Tak żeby klient mógł otworzyć się przed nim i nie bał się następnych wizyt. Korzystniej zapobiegać niż borować i skoro będziemy bali się naszego stomatologa to będziemy do niego chodzi jeżeli rozboli nas ząb, a wiemy przecież jak istotna jest zapobieganie. Stanowi to szczególnie istotna rola pomijana przez wielu ortodontów. Pacjent przychodzi chętniej tam gdzie się czuje bardzo komfortowo, więc tak ważne jest by konwersować z pacjentem, a my żebym czuli się dobrze.

Gabinet

Wybór dobrego lekarza to nie tylko umiejętności i atmosfera, to przede wszystkim dobrej jakości sprzęt. Wyposażenie gabinetu powinno być niezmiernie dobre. Jak my jako pacjenci możemy to ocenić? Nie jest to oczywiste, zadanie jednak każdy z nas może ocienić lub jest komputer, tomograf czy ortodonta ma rękawiczki jednorazowe, przyłbicę i wymienia je po każdym kliencie, czy ma pomoc stomatologiczną i na pewno zobaczymy to po produktach, których używa . Wiadomo nie stanowi to przez nas do sprawdzenia na pierwszym spotkaniu, ale jeżeli ząb będzie zrobiony dobrze to nie będzie powodu przechodzić do lekarza z reklamacją.

Poczekania

Jeżeli wchodzisz do gabinetu i widzisz brud to od razu chcesz wyjść. Źle się czujesz i nie masz potrzeby być tam przyjmowana. Inaczej sytuacja cechuje się, jeśli od wejścia do gabinetu witają cie sympatyczne Panie, które są wesołe zapytają się o wodę czy może się napijesz. U których potrafisz dokładnie zapytać się o opłatę wizyty, wolne terminy itp. Wygodne kanapy do siedzenia i dużo przestrzeni. Ja wolę również gdy jest zajęcie dla niemowląt, gdyż nieraz musimy się z nimi pójść na wizytę , i one po prostu w czasie| czekania się nudzą. Na pierwszej kontroli nasze ząbki są przeważnie tylko badane i ustalany jest ich schemat leczenia. Nie jest to oczywiste, gdyż niestety nie zawsze specjalista może zobaczyć wszelkie ubytki, ale zrobienie w razie czego fotografii na pewno mu to ułatwi.

Ortodonta – opinie

Bardzo istotne są również opinie, które potrafimy zlokalizować w internecie. Jeżeli nie są one zbyt dobre to powinniśmy zastanowić się czy na pewno chcemy udać się do tego specjalisty na leczenie czy raczej znaleźć innego. Ja np. jeżeli gwiazdki są poniżej 4,4 nawet nie patrzę aby zadzwonić i się spotkać. Jest to dla mnie jedna z poważniejszych sugestii dotyczącej wyboru nie tylko gabinetu ale również pensjonatu czy mebli. Każdy gabinet powinien posiadać swoją własną stronę internetową. Ja z moim maluchem chodzę do specjalisty jednak nie zajmuje się on dorosłymi.

Ortodonta zakłada aparat na zęby i tu warto zaciekawić się również typami aparatów :

 • aparat zdejmowany (aparat ruchomy),
 • aparat stały.

Aparat zdejmowany – może ob być wyjmowany samodzielnie przez pacjenta, głównie na dzień czy w czasie jedzenia potrafimy je na dwa rodzaje:

Aparaty bierne– przygotowane są z akrylu i wykorzystują siłę żucia i zwarcia

Aparaty czynne mechanicznie– składające się z płyty akrylowej i indywidualnych elementów doginanych z drutu o różnej średnicy (od 0,5 do 0,8 mm) i sprężystości .

Aparaty stałe

 • Aparat stały metalowy – to stary aparat oparty na poprawie wad zgryzu która odbywa się, na łuku ortodontycznym kojarzącym ze sobą tradycyjne zamki za pomocą gumowych opasek, czyli ligatur. Cały aparat zrobiony jest z metalu, tutaj poszczególnymi elementami gumowy są opaski.
 • Aparaty szafirowe (kryształowe) zapewniają całkowitą przezierność zaokrąglone kontury zamka ograniczają powodowanie podrażnień duża odporność i dokładność działania najskuteczniejsza mechanika leczenia
 • Aparaty ceramiczne lub porcelanowe zamki są koloru mlecznego bardzo precyzyjne działanie aparatu
 • Aparaty samoligaturujące nie posiadają klasycznych ligatur bardzo komfortowe dla języka mniejsza siła nacisku na uzębienie wysoka skuteczność leczenia łatwiejsze utrzymanie czystości aparatu

Wybierając odpowiedniego ortodontę powinniśmy zwrócić uwagę na wszelkie wyżej wypunktowane zasady, abyśmy byli szczęśliwi z leczenia. Pamiętajmy, że zawsze możemy zmienić specjalistę i nie będzie w tym nic niedobrego, jednak żeby tego nie robić wybierzmy mądrze.