Nowe materace rehabilitacyjne do snu w ogromnych supermarketach

Nowe materace rehabilitacyjne do snu w ogromnych supermarketach

Zdrowy relaks to norma, natomiast od czego on zależy? Wiele składników oddziałuje na nasz sen w nocy jednym z nich jest spokojny i odpowiedni materac. Pamiętajmy, że w sypialni odpoczywać powinniśmy być około 8h dziennie to 1/3 naszego życia. Materac powinien nie tylko być wygodny, ale gwarantować komfort naszemu .kręgosłupowi. W niedużych sypialniach ludzie często zastępują wygodny materac np. na wersalkę, jednak takiego komfortu snu wcale nie będziemy mieć.

Na co zwrócić szczególną uwagę dobierając wygodny materac rehabilitacyjny. Na pewno na jego jakość to ważny czynnik który powinniśmy brać pod uwagę przy kupnie materaca.

Strefy twardość – materace rehabilitacyjne. Możemy tu wymienić materace 3,5 i 7dmio strefowe. Wszystko zależy od tego jaka część naszego ciała ma być podwyższona w momencie snu. Za zwyczaj materac powinien być o 20 cm większy niż mamy wzrostu. W sklepach mamy rozróżnienie na rodzaje twardości:

 • miękki H1
 • średni H2
 • twardy H3
 • bardzo twardy H4

Zakłada się że panie cięższa powinny mieć materac twardszy niż kobiety lekkie. Załóżmy, że osoba o wadze 90 kg powinna wyselekcjonować materac średnio twardy czyli H3 osoba o wadze 50kg i wzroście np. 170 cm powinna wyselekcjonować materac średni czyli H2. Wszystko określone jest tu od naszej wielkości i wzrostu. Więc jeśli nie mamy gwarancji powinniśmy zapytać w hipermarkecie doradcę, aby odpowiednio dobrał nam materac lub ortopedę żeby zakupić materac rehabilitacyjny. Niezmiernie ważna jest również pozycja, w jakiej śpimy. Jeżeli lubimy spać na brzuchu czy plecach wtedy ciężar naszego ciała układa się regularnie i możemy pozwolić sobie na materac bardziej elastyczny. Jeżeli zaś śpimy na boku, a odcinek lędźwiowy opada to| musimy koniecznie kupić materac twardszy.

Materace rehabilitacyjne dla kogo. Tu zdanie jest aby nacisk stawiać na kręgosłup i jego podparcie w czasie odpoczynku. Winnym być antyalergiczne dodatkowo nie uciskać podczas relaksu na żaden punk, aby przepływ krwi był prawidłowy. Musi także mieć odpowiednią wentylację i przepuszczać wilgoć. Idealnie dobrany materac powinien zniwelować przewlekłe boleści kości i przynieść ulgę dla pań z reumatoidalnym zapaleniem stawów, ograniczają ryzyko powstawania odleżyn. Idealny do naprawy stawów i mięśni po ciężkim dniu lub po przebytych urazach.

Polecany szczególnie kobietom po:

 • po urazach ortopedycznych
 • leżącym
 • narzekających na bóle pleców i zbolałe mięśnie
 • mających siedzący styl życia – praca przy komputerze
 • starszych/seniorów
 • po wypadkach
 • w czasie rehabilitacji

Jakie mamy rodzaje materacy rehabilitacyjnych:

 • Materace rehabilitacyjne piankowe – chyba pod tymże względem są najwłaściwszym wyborem, bo bardzo łatwo w nich zachować komfort i higienę. Posiadaj tzw pamięć dzięki czemu łatwiej przystosowują się do naszego ciała podczas odpoczynku, i kręgosłup nie ma efektu hamaka czyli nadmiernego wyginania się w pozycji lędźwiowej

Innym rodzajem są tzw materace rehabilitacyjne sprężynowe – kieszeniowe i bonellowe. Bardzo dobrze| chronią one kręgosłup jedna jeśli chodzi o komfort na pewno większy będzie przy materacach piankowych, nie mówiąc już o czystości, którą w tym wypadku ciężko jest utrzymać. Widać jak znaczący jest dobór odpowiedniego materaca. Często pomijamy ten fakt , kiedy kupujemy nowe łóżko. Normalny materac powinien także dobre wypełnienie.

Z czego są zrobione materace rehabilitacyjne

 • 1. Materac rehabilitacyjny piankowy jak sama nazwa pokazuje materac wypełniony jest pianką. Najbardziej powszechną jest tu termoelastyczna piana , która dopasowuje się do ciała i jest odporna na wilgoć. Ciekawie prezentuje się pianka FloFom , która ma właściwość chłodzące, jest więc w pewnym sposobie nowe rozwiązanie, ale dzięki temu zapobiega przegrzewaniu się organizmu.
 • 2. Materac rehabilitacyjny lateksowy cechuje się przede wszystkim tym, ze zbudowany jest z naturalnego mleczka kauczukowego, dzięki czemu jest bardziej ruchliwy, ale również posiada właściwości antybakteryjne i przeciwgrzybicze. Jest| to rodzaj materac doskonały dla pań o różnej wadze, gdyż dopasowuje się doskonale do naszej wagi.
  • Materace rehabilitacyjne bonellowe – sprężyny są w nim związane ze sobą, dzięki czemu zachowuje on doskonalszą sprężystość. Natomiast w tym typie jedna sprężyna oddziałuje na inną i może być efekt fali.
  • Materac rehabilitacyjny kieszeniowy – tutaj sprężyny uwieszone są oddzielnie, każda w niezależnej kieszeni. Pracują one samodzielnie dlatego poprawiają one komfort korzystania. Niezmiernie ważne jest to, że materac nie rusza się pod wpływem nacisku.
  • Materac rehabilitacyjny multipocket – ten model materaca gdzie sprężyny są po prostu mniejsze. Zapewni on bardzo wysoki komfort spania.
  • Materace rehabilitacyjne hybrydowe jest to nowość na rynku połączenie materaca piankowego ze sprężynowym. Są to tzn materace dla pań niezdecydowanych. Bardzo dobrej jakości i zapewniają również wysoki komfort. Możemy je dodatkowo stosować kiedy dwie osoby śpią ze sobą na jednym materacu ale| mają inną wagę.
  • Mata kokosowa tutaj środek materaca wyłożone jest wkładem kokosowym, który nie ulega odkształceniom jest mocny oraz dobrze przepuszczalny.

Dobór właściwego materaca rehabilitacyjnego jest niewątpliwie bardzo znaczący nie tylko dla naszego kręgosłupa lecz również dla naszego całego dnia. Sami rozumiemy jak niewyspanie może zaburzyć nam najkorzystniejszy dzień. Człowiek, który nie mógł się zrelaksować jest gwałtowny i nic mu się nie układa korzystnie jest więc coś mieć na czym będzie nam się fajnie i wygodnie spało. Ja sama wiem po sobie jak nie mogę odpoczywać w nocy to niestety cały dzień źle się czuję, to muszę tabletkę połknąć toż idę odpoczywać w dzień. Korzystniej zapobiegać także nabyć naprawdę solidny materac, na którym będziemy spać jak dziecko. Ważna jest także poszewka na materac rehabilitacyjny żeby była prosta w praniu i w ściąganiu. Wiemy, ze nasze pralki w domach maja ograniczona pojemność, dlatego ja nabywam poszewki na materac, które są dzielone na 2 strony i rozpinane. Wtedy o wiele łatwiej jest nam ją zdezynfekować i ubrać. Powszechnie stosowany sposób, aby pozbyć się roztoczy z naszego materac jest go posypanie sodą oczyszczaną . Pozostawiamy ją na 30 sekund po tym okresie odkurzamy. Jest zatem bardzo odpowiednie rozwiązanie dla wszystkich pań leniwych, przecież za to bardzo skuteczne.